بستن
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
برگشت به بلاگ ها

مقایسه گیمبال دی جی آی Osmo Mobile 5 و Osmo Mobile 4

مقایسه گیمبال دی جی آی Osmo Mobile 5 و Osmo Mobile 4

بررسی گیمبال Osmo Mobile 5 با Osmo Mobile 4 کمپانی DJI:

.

آخرین گیمبال معرفی شده از کمپانی DJI گیمبال Osmo Mobile 5 می باشد در این مقاله سعی داریم مقایسه ای بین OM5 و نسخه ی قبلی خود OM4 انجام بدیم.

.

.

اوزمو موبایل 5 در نیمه سپتامبر 2021 توسط کمپانی DJI معرفی شد که از ویژگی های مهمی که نسبت به نسخه ی قبلی خود داشت، میله اکستنشن (میله افزودنی)، گیره تلفن ارتقا یافته، سازگاری بیشتر با تلفن های موبایل و Active Track ارتقا یافته می توان نام برد. Osmo Mobile 5 سبک تر و کوچک تر از Osmo Mobile 4 شده و به راحتی قابل حمل است. ما از مقایسه اوزمو موبایل 5 با اوزمو موبایل 4 این گونه برداشت کرده ایم:

.

طراحی: مقایسه اوزمو موبایل 5 با اوزمو موبایل4:

 

OM5 و OM4 از نظر ظاهری کاملا مشابه می باشند، به گونه که تشخیص آنها دشوار می باشد.

.

.

هر دو لرزشگیر به صورت تاشو ساخته شده تا به راحتی بتوانید بعد از فیلمبرداری و تصویربرداری آنها را حمل و نگهداری کنید.

.

.

اوزمو موبایل 5 کوچکترین و سبک ترین گیمبال اوزمو است. اوزمو موبایل 5 یک سوم کوچکتر از نسخه ی قبلی خود است.

.

.

یکی از ویژگی های برجسته OM4 طراحی مغناطیسی چشمگیر بود که به کاربران امکان وصل سریع تر تلفن خود را به گیمبال می دهد و از آن جدا کنند. DJI OM5 این روند را ادامه می دهد.

.

.

اوزمو موبایل 5 دارای یک گیره تازه طراحی شده است که برای محافظت بهتر از قاب گوشی هوشمند شما عبور می کند. OM5 را با مدل های تلفن هوشمند بیشتری نسبت به OM4 سازگار می کند. اوزمو موبایل 5 دارای یک میله اکستنشن داخلی خلاقانه است، که این ویژگی در اوزمو موبایل 4 موجود نیست. با این میله افزودنی می توانید دوربین را بیشتر از خود فاصله دهید و زوایای بیشتری ایجاد کرد.

.

.

گیره مغناطیسی با قابلیت نورپردازی برای تصویربرداری و فیلمبرداری در مکان های تاریک و برای عکاسی در نور کم طراحی شده است، به صورت جداگانه قابل خرید است. دارای یک نور کمکی داخلی با سه سطح روشنایی و سه گزینه درجه حرارت رنگ است که برای فیلمبرداری در شب بسیار مفید است.

.

.

کمپانی DJI یک دکمه دیگر به اوزمو موبایل 5 اضافه کرده تا سریع تر و آسان تر به ویژگی ها و عملکردهای اصلی دسترسی داشته و آنها را کنترل کنند. اوزمو موبایل 5 دارای دو رنگ سفید و خاکستری کلاسیک است، در حالی که ازمو موبایل 4 تنها در یک رنگ موجود است.

.

سیستم تثبیت کننده سه محوره در اوزمو موبایل 5 و اوزمو موبایل 4:

.

هیچ تفاوتی بین Osmo Mobile 5 و Osmo Mobile 4 وجود ندارد. هر دو از تثبیت درجه سه محور DJI (جلو به عقب، چپ راست و پهلو به پهلو) سود می برند، فیلم بدون لرزش ارائه می دهد.

.

.

هر دو لرزشگیر Osmo Mobile 5 و Osmo Mobile 4 فناوری Stabilization در حالت هایپرلپس، موشن لپس و تایم لپس به کار گرفته شد.

.

ویژگی های هوشمند Osmo Mobile 5 نسبت به Osmo Mobile 4:

.

یکی از بزرگ ترین بروز رسانی های دی جی آی اوزمو موبایل 5 حالت ردیابی سوژه می باشد که از نسخه Active Track 4.0 بهره می برد. از ردیابی تا حداکثر زوم 3 برابر با سرعت 5 متر بر ثانیه پشتیبانی می کندو سوژه را در فریم مشخص و پیگیری می کند در حالی که اوزمو موبایل 4 از نسخه Active Track 3.0 استفاده می کند.

.

.

در Osmo Mobile 5 ویژگی Shot Guides است که 30 مجموعه آموزش عکاسی از پیش تنظیم شده ارائه می دهد که برای مبتدیان مورد توجه قرار گرفته است. Osmo Mobile 5 ویژگی Glamour Effects است که روتوش خودکار و پارامترهای سفارشی پشتیبانی می کند. هر دو گیمبال OM5 و OM4 دارای ویژگی های یکسانی هستند، مانند:

.

کنترل حرکت: از حرکات دست برای شروع و توقف ویدئو یا گرفتن عکس استفاده کنید.

زوم داینامیک: با ظاهر سینمایی جذاب، عملکرد زوم را به طور خودکار تنظیم می کند.

پانوراما: سه حالت دارد از جمله پانورامای 3*3، پانورامای 240 درجه و پانورامای Clone Me.

Spin Shot: در برنامه DJI Mimo فعال و با استفاده از جوی استیک، گیمبال گوشی را می چرخاند.

.

برای خرید هرکدام از این گیمبال های اوزمو به فروشگاه گوپرو اسکی بازان می توانید مراجعه کنید. علاقمندان می توانند به صورت آنلاین یا مراجعه حضوری اقدام به خرید محصولات مورد نظر خود کنند.

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر