بستن
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
برگشت به بلاگ ها

مقایسه پهپاد DJI Mini 3 Pro و DJI Air 2s

مقایسه پهپاد DJI Mini 3 Pro و DJI Air 2s

طراحی پهپاد دی جی آی Mini 3 Pro و Air 2s:

.

در حالی که پهپاد دی جی آی Mini 3 Pro و Air 2s هر دو دارای طراحی تاشو هستند، این تقریبا به همان اندازه است. در واقع این دو پهپاد در یک دسته بازی نمی کنند: اولی کوچک و سبک در محدوده پهپادهای کوچک و مینی، دومی سنگین و بزرگ در دسته پهپادهای متوسط می باشد. قابل حمل بودن مزیت بزرگ DJI Mini 3 Pro است، تاشده در جیب شما جای می گیرد و وزن 250 گرمی آن باعث می شود که نه تنها به راحتی آن را به همه جا ببرید بلکه در بیشتر کشورها نیازی به ثبت آن نخواهید داشت. بنابراین DJI Air 2s سنگین تر و حجیم تر است، اما آنچه از نظر قابلیت حمل یک نقطه ضعف است به یک مزیت در پرواز تبدیل می شود که پایداری و مقاومت بهتری در برابر باد دارد. با این حال توجه به این نکته مهم است که DJI Mini 3 Pro دارای برخی ویژگی های طراحی جدید است که به آن اجازه می دهد بیشتر شبیه Air 2s پرواز کند تا Mini 2، با بازوهای جدید آن نسبت به مدل قبلی خود پایداری بهتری در پرواز به آن می دهد.

دوربین پهپاد DJI Mini 3 Pro و Air 2s:

.

دوربین نقطه ای است که نبرد بین دو پهپاد روی آن نوید هیجان انگیز بودن را می دهد، هر دو مدل دارای دوربین های عالی هستند. بیایید با DJI Mini 3 Pro شروع کنیم، جدیدترین نوزاد DJI چیزی دارد که Air 2s ندارد، دوربینی که می تواند به صورت عمودی بچرخد و میدان دید وسیع تری را برای پرتره ها ارائه دهد. اگر تولید کننده محتوا در شبکه هایی مانند Tiktok و Instagram هستید، به احتمال زیاد از این ویژگی لذت خواهید برد. یکی دیگر از مزایای پهپاد DJI Mini 3 Pro نسبت به Air 2s وضوح عکس بهتر است، سنسور آن قادر به گرفتن عکس با وضوح 48 مگاپیکسل در مقابل 20 مگاپیکسل برای Air 2s است. اما DJI Air 2s آخرین حرف خود را نگفته است، اول از همه این دوربین قادر به ضبط ویدئوها نه با کیفیت 4K مانند Mini 3 Pro، بلکه تا 5.4K با سرعت 30 فریم در ثانیه است. همچنین سرعت شاتر وسیع تر (8-1/8000 در مقابل 2-1/8000 ثانیه)، زوم دیجیتال بهتر (تا 4 برابر در 4K در مقابل 2 برابر برای پهپاد کوچک) و نمایه رنگی متنوع تر ارائه می کند، که در واقع این یکی از دلایل اصلی که چرا کسانی که Air 2s دارند آنرا بسیار دوست دارند.

در خاتمه در جلوی دوربین مزیت DJI Air 2s به لطف حسگر بزرگتر و وضوح تصویر و عملکردهای زوم پیشرفته آن به وضوح به چشم می خورد. با این حال DJI Mini 3 Pro چیزی برای شرمساری ندارد و حتی در برابر حریف خود کاملا خوب عمل می کند، در واقعیت تفاوت های عملکردی بین این دو به اندازه ای که تصور می شود زیاد نیست و در برخی موقعیت ها Mini 3 Pro به دلیل ISO دوگانه و دیافراگم بازتر، کار بسیار خوبی در حفظ جزئیات در سایه ها و نقاط برجسته انجام می دهد و اگر عکس ها را به ویدئو ترجیح می دهید، Mini 3 Pro با وضوح 48 مگاپیکسلی خود برنده می شود.

ریموت کنترل و برد پهپاد DJI Mini 3 Pro و Air 2s:

.

در بسته اصلی خود هر دو پهپاد با یک کنترل از راه دور عرضه می شوند: DJI RC-N1. بنابراین در این نقطه هیچ برنده ای وجود ندارد، علاوه بر این اگر از قبل Air 2s را دارید می توانید از این کنترل از راه دور با Mini 3 Pro استفاده کنید که DJI آن را در یک بسته با پهپاد به تنهایی ارائه می کند و شما آن را دارید، یک پس انداز کوچک اما قابل توجه. اما هر دو پهپاد در مورد کنترلر گزینه دومی دارند، هر دو آنها امکان استفاده با یک کنترل از راه دور با صفحه نمایش یکپارچه را دارند.

پهپاد DJI Mini 3 Pro را می توان با کنترل از راه دور کاملا جدیدی که مخصوص آن طراحی شده است DJI RC با صفحه نمایش روشنایی بالا یکپارچه آن که شما را از استفاده گوشی هوشمند خود نجات می دهد خریداری کرد، در مورد Air 2s با کنترلر هوشمند DJI که به صفحه نمایش فوق العاده روشن نیز مجهز است، سازگار است. با توجه به حداکثر برد آنها در پرواز، Air 2s در این نقطه با مسافت 18.5 کیلومتر در مقابل 12 کیلومتر برای Mini 3 Pro پیروز می شود، اما ما موافقت خواهیم کرد که 12 کیلومتر برد در حال حاضر بیش از حد کافی است.

تشخیص موانع پهپاد دی جی آی Mini 3 Pro و Air 2s:

.

پهپاد DJI Air 2s به لطف سنسورهای جلوگیری از مانع به جلو، عقب، پایین و بالا، چهار جهت یا بهتر است بگوییم در چهار جهت حرکت می کند، یکی بیشتر از پهپاد Mini 3 Pro که سنسور مانعی به سمت بالا ندارد. پهپاد Air 2s دارای مزیت داشتن سیستم تشخیص موانع همه جهته است، یکی دیگر از مزایای Air 2s مجهز بودن آن به ADS-B یک سیستم نظارت بر کنترل ترافیک هوایی است. این یک ویژگی بسیار مفید که به هواپیمای بدون سرنشین اجازه می دهد تا به هواپیماهای نزدیک هشدار داده شود و در نتیجه به آن کمک می کند تا یکپارچه بماند.

بنابراین پیروزی برای DJI Air 2s در موضوع ایمنی است، با این حال پهپاد دی جی آی Mini 3 Pro تنها یک سنسور برای تطابق با حریف فاصله دارد و به یاد داشته باشید تشخیص موانع یکی از پیشرفت های عمده ای است که پهپاد دی جی آی مینی 3 پرو نسبت به مدل های قبلی خود: Mini 2 و Mini SE دریافت کرده است.

برد پرواز پهپاد دی جی آی Mini 3 Pro و Air 2s:

.

در این زمینه پهپاد مینی 3 پرو چیز زیادی برای حسادت برادر بزرگتر خود ندارد، جدیدترین افزوده DJI نسبت به پیشینیان خود پیشرفت زیادی کرده است و برای پهپادهای هم رده خود بسیار خوب عمل می کند، وقتی صحبت از پرواز هوشمند به میان می آید، DJI Mini 3 Pro تقریبا همان ویژگی های DJI Air 2s مانند MasterShots، Hyperlapse، QuickShots یا مجموعه Focus Track را دارد. این دو پهپاد به شما این امکان را می دهند که به طور خودکار فیلم های هوایی خیره کننده بسازید، در مورد عملکرد خالص پرواز یعنی پایداری، مقاومت در برابر باد و سرعت، با یک امتیاز کوچک برای DJI Air 2s که حداکثر سرعت بالاتری دارد و به دلیل بزرگتر و سنگین تر بودن در شرایط شدید بهتر از پس آن بر می آید اما باز هم Mini 3 نیز به طرز شگفت انگیزی عمل می کند.

باتری و زمان پرواز پهپاد DJI Mini 3 Pro و Air 2s:

.

اگر پهپاد دی جی آی مینی 3 پرو و پهپاد ایر 2 اس عرضه شده با باتری استاندارد آنها را مقایسه کنیم، دو پهپاد تقریبا یکسان هستند و میتوانیم آنها را در این نقطه برابر در نظر بگیریم. روی کاغذ باتری استاندارد Mini 3 زمان پرواز 34 دقیقه را در مقایسه با 31 دقیقه برای Air 2s ارائه می دهد اما در پرواز معلق هر دو مدل دارای 30 دقیقه هستند. اما پهپاد دی جی آی Mini 3 Pro یک سلاح مخفی دارد: گزینه دوم به نام Battery Plus این باتری اختیاری به پهپاد مینی 3 پرو اجازه می دهد تا 47 دقیقه (40 دقیقه شناور) پرواز کند، برای لذت بردن از آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر